Вітаю Вас Гість | RSS

Понеділок, 28.05.2018, 00:18

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

300-річчя Полтавської битви відзначать у червні 2009 року
300-річчя Полтавської битви відзначать у червні 2009 року
 
"Історична дата Полтавської битви - 27 червня.
Святкування триватимуть з 27 по 28 червня, але заходи, присвячені 300-річчю битви, проходитимуть протягом усього року", – розповідає заступник мера Полтави Лариса Семеняга. "У нас уже є режисерські задуми щодо святкування. По-перше, військово-історична реконструкція Полтавської битви, яку плануємо розташувати за колишнім табором російської армії. Ми запросимо і шведів, і росіян, і, звичайно, українців, щоб з їх допомогою зробити загальний живий військові табір"...
..."Зараз розглядаємо варіанти створення зручного амфітеатру, щоб усі глядачі мали можливість подивитися на дійство. На полі Полтавської битви створимо поле європейського військового мистецтва, де кожна з країн-учасниць змогла презентувати себе. Ми хочемо відійти від політики, віддати рівні почесті воякам усіх країн-учасниць Полтавської битви і зробити наш край туристично привабливим. Ще ми збираємося зробити музичну битву. Росія, Швеція і Україна зможуть представити будь-які музичні жанри, пісні своєї країни. Також плануємо організувати велику битву спортивного плану, міжнародну виставку «Мистецтво проти гармат». Ми маємо намір привертати туристів не тільки в 2009 році. Тому заходи, присвячені Полтавській битві, збираємося проводити щорічно. Наприклад музичні, спортивні «бої» та інше".

"Але для того, щоби зустріти іноземних гостей на належному рівні, необхідно привести в порядок заповідник "Поле Полтавської битви": реконструювати редути, упорядкувати територію, створити музей українського козацтва та багато чого іншого: побудувати арт-клуб, звести арку примирення, до скульптурної групи якої увійдуть образи солдатів трьох країн-учасниць битви", - говорить Лариса Семеняга.

Лариса Семеняга додала, що на території заповідника «Поле Полтавської битви» полтавчани збираються встановити пам'ятник гетьманові Івану Мазепі та королю Швеції Карлу XII. Вже оголошений конкурс на кращий ескіз пам'ятника. Також оголосили конкурс на логотип і слоган проведення 300-летия Полтавської битви. Також планують випустити ювілейні монети. Очікується, що в рамках підготовки до відзначення 300-річчя битви до Полтави приїде король Швеції разом із дружиною. Спільно з телебаченням і радіо Швеції планується підготувати цикл передач і науково-популярний фільм про події 1708-1709 років.

На разі розробляються туристичні маршрути екскурсій історичними визначними пам'ятками Полтавської області, дорога Карла ХІІ по Україні в 1708-1709 роках. У жовтні у рамках святкування Полтавської битви відбудеться Міжнародна археологічна науково-практична конференція.

Новини Полтавщини, http://www.regionnews.poltava.ua/

Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (23.03.2008)
Переглядів: 1236 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: