Вітаю Вас Гість | RSS

Неділя, 22.04.2018, 17:23

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Козацької слави
Козацької слави

    Козацький період - одна із найславетніших сторінок нашої історії.

З ідей українського козацтва і козацької вольності виросли українська культура, мистецтво. Сучасний співець козацької епохи - Василь Леонтійович Завгородній - пензлем і різцем створює знайомі образи гетьманів, полковників, простих козаків. В. Л. Завгородній - різьбяр по дереву, лауреат премії ім. К.Білокур, заслужений артист України, в минулому соліст Національного академічного народного хору ім. Г. Верьовки, ветеран другої світової війни, член Спілки майстрів народної творчості.

    Народився він 26 жовтня 1925 року у селі Водяне на Кіровоградщині. Корені його сягають до давнього чумацтва та українського козацтва. Це і стало основною темою його творів.

    Природна обдарованість сільського хлопця виявилося рано. Навіть рекомендували далі вчитися в консерваторії, але почалася війна.

Мрія виповнилася лише після війни. Щаслива зустріч з видатним Г. Верьовкою визначила шлях подальшого життя - він став солістом знаменитого хору. Потім - звання заслуженого артиста, кілька років роботи в Кримській філармонії.

    Після виходу на пенсію зайнявся улюбленою справою - малюванням і різьбленням.

Вміння бачити і відчувати, переживати і втілювати в образи свої думки - цей талант був відмічений, і в1995 році він стає лауреатом премії К.Білокур.


Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (20.01.2008)
Переглядів: 1370 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 4.5/2
Всього коментарів: 1
1  
исторія козацтва українського це дуже добре, але питаня де можно взнати більше про музей козацької слави чи достатньо усьоголиш зареєструватися???

Ім`я *:
Email *:
Код *: