Вітаю Вас Гість | RSS

Неділя, 22.04.2018, 17:21

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Діорама
Діорама

      Історична розповідь про Переяславщину буде неповною, якщо не згадати про героїчне минуле в радянські часи - про Велику Вітчизняну війну.

      21 вересня 1943 року передові частини Воронезького фронту (згодом - 1-й Український) вийшли до Дніпра на південь від Києва. Одночасно партизанське з'єднання розгромило німецький гарнізон і очистило від гітлерівців лівий берег Дніпра поблизу Переяслава -тут почалося форсування ріки. На плацдармі завдовжки 11 кілометрів розпочалися запеклі бої. Під час операції загинуло більш ніж 200 тисяч радянських і 55 тисяч німецьких солдат, 360 бійців удостоєні звання Героя Радянського Союзу, тисячі солдат і командирів нагороджені орденами і медалями Радянського Союзу. Це місце ввійшло в історію війни під назвою Букринський плацдарм.

      Про хід операції красномовно розповідає діорама - художнє полотно довжиною 28 і висотою 7 метрів. Автори діорами - художники Московської військової студії ім. М.Б.Грекова П.Т.Мальцев і М.С.Присєкін. Вони по документальним матеріалам з фотографічною точністю відобразили момент переправи радянських військ з лівого берега Дніпра на високий правий, де знаходилися ворожі укріплення.

      Переяславська діорама  - це пам'ять всім, хто захищав і визволяв нашу країну.

Відкрили музей-діораму "Битва за Дніпро в районі Переяслава-Хмельницького восени 1943 року" на честь 30-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні у Вознесенському соборі. Більше 4 тисяч експонатів представлених в експозиції і фондах музею: портретна галерея Героїв Радянського Союзу, документи, нагороди, особисті речі ветеранів, фронтові газети та листівки, зброя... До сьогодняшнього дня кожного тижня в музеї зустрічаються ветерани і згадують свою бойову молодість

Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (20.01.2008)
Переглядів: 1211 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: