Вітаю Вас Гість | RSS

Неділя, 22.04.2018, 17:05

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Музеї почули голос Президента!

Музеї почули голос Президента!

Указ Президента України № 1042/2007 "Питання охорони пам'яток сакральної культури в Україні"
     З метою збереження пам'яток сакральної культури в Україні постановляю:


     
Кабінету Міністрів України розробити та внести у тримісячний строк у встановленому порядку на розгляд Верховної Ради України законопроект щодо пам'яток сакральної культури, відчуження або передача яких у користування фізичним або юридичним особам обмежується, передбачивши в ньому, зокрема, тимчасовий, до визначення переліку таких пам'яток, мораторій на їх відчуження або передачу в користування.

     
Президент України Віктор ЮЩЕНКО

     
1 листопада 2007 року

Скандал довкола дивних наказів Мінкульту про передачу кількох знакових храмів, які знаходяться у складі Національних заповідників, УПЦ МП, дійшов і до Президента України. Рішення Мінкульту по пра-церкві Спаса на Берестові (Лавра), дивна постанова Київради, провокації довкола НІЕЗ «Переяслав», знищення Лаврських воріт, небезпека вильоту зі списків ЮНЕСКО, змусили Віктора Андрійовича відреагувати вищенаведеним Указом. В принципі, і це добре. Хоч якийсь процес пішов…

Як нам вдалося дізнатися, в Секретаріаті Президента, обговорювалася ситуація. Були ходоки. Зустрічі.

Наші джерела повідомили про терміновий телефонний дзвінок Президента Київському меру. Гарант просив не підписувати незаконне рішення Київради про передачу Спаса на Берестові УПЦ МП. Адже, якщо Мінкульт відізвав дозвіл, передача неможлива! Значить, Київрада грубо порушила законодавство! Більше того, справа може обернутися в кримінальну з усіма наслідками…

До Переяслава навідувалися дуже високоповажні, всім відомі, але не названі, представники СП, що ознайомилися з ситуацією довкола спроб захоплення приміщення Музею одягу. Пообіцяли всіляку підтримку. Хоча тиск на заповідник продовжується…

Ймовірно, Указ став першою ластівкою…

Ситуація для нас дещо кумедна. Представників часопису НІХТО НІКУДИ категорично не запрошує. Мається на увазі, в офіційні установи. Ми не беремо участі ні в яких засіданнях, нарадах, поїздках. Своїми шляхами отримуємо всі необхідні документи, навіть ті, які взагалі краще не отримувати… Тепер напрям руху змінюється.

Журнал «Музеї України» продовжує наполягати на терміновому прийнятті Указу про недоторканність державних музеїв! Законодавчу ініціативу. Не чують. Знову половинчастість… І хоч ми ніколи Указів не писали, цього разу вирішили полегшити роботу чиновників.

Проект Указу Президента України «Про недоторканність державних музеїв»

З метою збереження культурної спадщини, розвиток музеїв України, постановляю:

Заборонити передачу приміщень, земельних ділянок, колекцій музейних установ, що знаходяться в державній комунальній власності для нецільового використання юридичним та фізичним особам.

Земля, приміщення, колекції державних музеїв вважаються недоторканними. Забороняються будь-які дії, що можуть принести шкоду музеям.

Кабінету Міністрів, у тримісячний термін, розробити відповідний проект Закону, передбачивши жорстку кримінальну відповідальність за порушення прав музеїв.

Після узгодження подати проект на розгляд Верховної Ради.

Президент України.

Часопис «Музеї України» розпочав процес формування нового складу редакційної ради з новообраних народних депутатів України. Очікуємо на 15-20 штиків.

Якщо політична ситуація не завадить, і Указу Президента не дочекаємося, почнемо розробку і просування Закону про недоторканність музеїв власними силами.

Але, сподіваємося на краще…

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»


Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (20.01.2008)
Переглядів: 782 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: