Вітаю Вас Гість | RSS

П`ятниця, 29.03.2024, 08:57

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Директор музеїв Переяслава підміняє картини? "Попав" на "Гроші"...
Директор музеїв Переяслава підміняє картини? "Попав" на "Гроші"...

Програма "Гроші" знову підтвердила свій зірковий статус! Можливо, телевізійники Студії 1+1 навіть не зрозуміли, яку велику послугу зробили багатостраждальному колективу Нацзаповідника "Переяслав"! Трирічна боротьба фактично завершилася просто гумористичним сюжетом про спробу журналістів придбати художнє полотно з державного Музейного фонду безпосередньо у "високоморально-професійного" керманича легендарного скансену України! Під запис портативної камери!
Скандалу подібного рівня у музеях зі статусом Національний ще не було!
Якби у Павла Олександровича була б якась совість чи щось їй подібне, він швиденько  подав у відставку і принишкнув, спробувавши пересидіти. Але, сумнівно. Піде до переможного (для опонентів) кінця. Можливо, це правильно. Там,здається, з конфіскацією...
Буквально за кілька днів до цих веселих подій, журнал "Музеї України" отримав і опублікував чергове звернення-протест від колективу заповідника. Кілька цитат.
"Маючи бурхливо-сумнівну біографію, у  травні 2010 р. Довгошия доповз до найвищого поки що шабля своєї кар’єрної драбини – його незаконно без конкурсу та освіти і стажу роботи призначають наказом Міністра культури України генеральним директором музею.

Довгошия будучи генеральним директором при Сікорському М.І. не дуже наважувався  заходити у фонди музею та здійснювати поголовну чистку кадрів. Після смерті Сікорського М.І. у вересні 2011р. у Довгошиї  відпала необхідність зглядуватися на чиї-небудь думки. Довгошия взяв за правило у своїй діяльності вислів: Сікорський мертвий, а ми живі нам треба поспішати.


Не відчуваючи громадського осуду за свою кадрову сваволю та сили, яка б змогла його звернути у прямому та переносному змісті, Довгошия  за своєчасною підказкою юристки музею Панченко Тетяни зорганізував атестацію наукових працівників музею. Саме більшість науковців музею виступила із засудженням методів роботи менеджера Довгошиї. Саме науковці знають, де і який цінний експонат у музеї знаходиться. У разі його зникнення, науковці перші заб’ють тривогу і піднімуть шум, а це для освоювача музейних цінностей Довгошиї зовсім не потрібно. Тому їх треба позбутися, щоб не заважали розділяти і владарювати йому у музеї. Закону Довгошия уже не боїться, бо вважає, що юрист музею – дружина діючого місцевого прокурора, колишня прокурорка Панченко Тетяна є тією прокладкою, яка не дасть просочитися до Довгошиї відповідальності за його незаконні дії у музеї.


...Крім цього, фондових працівників в наступні три дні не допускали на робочі місця у фонди музею, і їм нічого не залишилося як написати під примусом заяви про звільнення. При цьому від них вимагалося написати розписку, що вони не мають претензій до керівництва музею і зобов’язуються відкликати свої скарги, написані раніше на неправомірні дії керівництва музею.


Що таке фонди музею? Це база даних про експонати. Картки на кожен експонат про те, коли він потрапив до музею, яку із себе являє цінність. Для чого генеральному директорові потрібно виїдати працівників фондів музею, які пропрацювали більш як по два десятки роки кожна і були безпосередніми свідками надходжень експонатів до музею, знають історію появи в музеї майже всіх експонатів? А все дуже просто та меркантильно. Нерозділеним на сьогодні у державі ресурсом залишаються лише фонди музеїв. Атестація наукових працівників музею – це був завершальний етап посягання на фонди музею.

Тепер уже ніхто не заважає зловмисникам копирсатися у скарбах музею. До цього йшлося два роки.

Наступний етап окупації фондів музею – незаконне звільнення у вересні 2012 р. головного зберігача музею і призначення на цю посаду без підписання акту приймання-передачі цінностей юристки музею Панченко Тетяни. Розкидання матеріальної відповідальності на наукових працівників музею шляхом доповнення їх посадових інструкцій обов’язками зберігачів музею і незаконне звільнення незгодних із таким збільшенням навантажень музейників. Роздача доган усім музейникам неугодним керівництву за найменшими вигаданими приводами.

13 грудня 2012 відбулася акція протесту під стінами міської ради щодо діяльності на посаді генерального директора Довгошиї, захвату фондів музею та незаконного звільнення працівників музею.

Є відсутність освіти та досвіду роботи у Довгошиї для призначення його на посаду генерального директора музею та у Панченко Тетяни для призначення її на посаду головного зберігача фондів музею, як того вимагають кваліфікаційні вимоги цих посад.


Про проблему музейників знаються усі, хто був на вечері пам’яті Сікорського М.І. та Сікорських читаннях, імениті та авторитетні гості та жителі міста, але ніхто з них за ці два роки з половиною не подав до Міністерства культури України адміністративного позову про скасування наказу про призначення генеральним директором НІЕЗ «Переяслав» Довгошиї як такого, що не відповідає кваліфікаційним вимогам – не має стажу та відповідної освіти. Ці імениті особи своєю бездіяльністю допускають, що чужинська сарана, яка сидить на нашому дереві і об’їдає його, його ще поганить. Раб є раб, але і раби бувають різні: раб-академік і раб-свинопас. І раб з головою академіка є рабішим рабом ніж раб з головою свинопаса. Тому бездіяльність у питанні звільнення Довгошиї із посади директора заповідника, на якій він не має права перебувати, від цих іменитих осіб страшніша за бездіяльність рядової людини".

Що робити у цій ситуації? Можливо, слід негайно відсторонити Гендиректора і Головного зберігача фондів від посад? Опломбувати фонди. Призначити перевірку і почати ревізію. Хоча, можливо, Генпрокуратура, МВС, СБУ, які є вірними глядачами програми "Гроші" зроблять це оперативніше за Мінкульт. Не слід забувати можливостей народних депутатів України з Комітету ВРУ з культури, які, не сумнівайтеся, засиплять всіх зверненнями і запитами.

Здається, час починати шукати нового Генерального директора. Хоча, у творця скансену, Героя України М.І.Сікорського є багато прекрасних учнів. Порадьтеся! І Переяслав знову стане гордістю України,а не сьогоднішньою ганьбою!

Віктор Тригуб, редактор журналу "Музеї України"



 http://groshi.1plus1.ua/video.program?media_id=383751932

Зйомка, ймовірно, здійснена у державному закладі де Генеральний директор

Довгошия Павло Олександрович










Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (06.03.2013)
Переглядів: 902 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 Dinesh  
0
I think you've just captured the answer pecefrtly

Ім`я *:
Email *:
Код *: