Вітаю Вас Гість | RSS

Четвер, 15.11.2018, 20:08

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Микола Томенко: Міністерство культури інформує, що незаконне будівництво
Микола Томенко: Міністерство культури інформує, що незаконне будівництво надбудови до пам'ятки архітектури Свято-Михайлівської церкви (м.Переяслав) зупинено
(Прес-служба Заступника Голови Верховної Ради України)  
 

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко отримав відповідь на своє звернення до Прем´єр-міністра України Миколи Азарова  стосовно ситуації, що склалася у Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав», та, зокрема, щодо законності зведення надбудови до пам´ятки архітектури Свято-Михайлівської церкви.

Нагадаємо, до складу згаданого заповідника входить унікальна пам´ятка архітектури загальнодержавного значення Свято-Михайлівська церква, яка не має аналогів в українській архітектурі. З 1959 року у будівлі церкви розміщувався Музей українського одягу Середньої Наддніпрянщини, що входить до складу НІЕЗ «Переяслав». Водночас, враховуючи звернення релігійної громади УПЦ Свято-Михайлівської парафії, наказом Міністерства культури і туризму України від 01.04.2010 р. будівля церкви передана в спільне користування заповідника та церковної громади. З метою забезпечення збереження пам´ятки, її монументального живопису та декоративного оздоблення, інших історико-культурних цінностей, які знаходять в цій споруді, передбачено особливий режим її використання. Однак, нещодавно було розпочато незаконне зведення надбудови до визначної пам´ятки архітектури національного значення, що є грубим та неприпустимим порушенням особливого охоронного режиму культурної спадщини.

Водночас, у відповіді, наданій Міністерством культури і туризму України, зазначено, що керуючись нормами статей 5, 22 і 24 Закону України «Про охорону культурної спадщини», Державною службою з питань національної культурної спадщини Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» видано припис з вимогою негайного припинення будь-яких будівельних робіт на будівлі пам'ятки архітектури і містобудування національного значення - Михайлівській церкві, яка перебуває на балансі названого закладу.

Окрім того, у відповіді сказано, що на сьогоднішній день створюється робоча група з перевірки факту проведення несанкціонованих будівельних робіт на будівлі Михайлівської церкви та забезпечення вирішення зазначеного питання відповідно до вимог законодавства про охорону культурної спадщини.

Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (11.03.2011)
Переглядів: 543 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: