Вітаю Вас Гість | RSS

Четвер, 15.11.2018, 19:36

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Микола Томенко: Без втручання журналістів та громадськості в Україні може бути ліквідований Заповідник "Переяслав"
Микола Томенко: Без втручання журналістів та громадськості в Україні може бути ліквідований Заповідник "Переяслав"
(Прес-служба Заступника Голови Верховної Ради України)  
 

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що якщо критична ситуація, яка склалася довкола Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» не буде вирішена найближчим часом, то його можуть ліквідувати.

М.Томенко нагадав, що заповідник «Переяслав» є скарбницею артефактів національної культури, у якій зберігається більш ніж 170 тисяч пам´яток державного Музейного фонду України. Водночас він наголосив, що вже кілька місяців у заповіднику ведеться боротьба, яка в результаті може призвести до його знищення. Так, за словами М.Томенка, до нього неодноразово зверталися працівники колективу заповідника стосовно незаконних дій його генерального директора, призначеного на посаду у травні цього року, який за час своєї роботи, за інформацією заявників, неодноразово порушував вимоги закону про музеї і музейну справу та головної інструкції по обліку та збереженню музейних цінностей. Серед таких порушень згадуються, зокрема, переміщення більш ніж п´яти тисяч експонатів до непристосованого приміщення, передача церковній громаді без укладання договорів оренди Михайлівської церкви та дзвінниці, що перебувають на балансовому утриманні заповіднику і є пам´ятками національної культурної спадщини; введення всупереч вимогам Інструкції з обліку та збереження музейних цінностей посади заступника директора з питань обліку та збереження і призначення на неї особи без профільної освіти та відповідного стажу роботи. Ці та інші численні порушення поставили під загрозу збереження пам´яток історії та культури, що знаходяться на утриманні заповіднику. 

Віце-спікер констатував, що, на жаль, всі його звернення до структур влади та правоохоронних органів не були розглянуті належним чином і у відповідь він отримував лише формальні відписки, написані в одному місці «під кальку».

Водночас, М.Томенко переконаний, що сьогодні за допомогою громадськості та журналістів ще є шанс зберегти одну з перлин українського музейного фонду - Національний історико-етнографічний заповідник «Переяслав». Він закликав журналістів активніше висвітлювати ситуацію довкола заповідника. М.Томенко також поінформував, що доля заповідника обговорюватиметься 14 грудня о 10.00 на засіданні Переяслав-Хмельницької міської ради.

Примітка: міські депутати одноголосно висловили недовіру чинному директору...

Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (14.12.2010)
Переглядів: 694 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: