Вітаю Вас Гість | RSS

Субота, 20.04.2024, 03:18

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Музей хліба
Музей хліба

    Це диво швидко поширилося серед племен. Але передавалось під великим секретом. Бо кожен хотів бути творцем і володарем сонце-великої паляниці. Пекарі прирівнювалися до привілейованих осіб.

    Вони мали час удосконалити своє ремесло, що й робили не без успіху. Ми не знаємо винахідників дріжджів і молочної кислоти, але відомо, що хлібом таким , який споживаємо й нині зробили саме вони. На жаль ми не знаємо імені того, котрий ненароком спік першу хлібину.

А де це було? У яких краях? Найвірогідніше, у стародавньому Єгипті. Так каже легенда. Там є древній пам'ятник пекареві. А звідти секрет випікання хліба перебрався до греків, римлян. Нарешті дійшов і до наших пращурів.

    Історія хліба - то історія держави і народів. Хто мав хліб - той диктував іншим свою волю. Ось чому за паляницю споконвіку проливали і кров, і піт, і сльози. Створенню музею передувала копітка праця, розум, радощі і невдачі тих, хто на протязі 15 років по зернині збирав експонати. На двох з половиною гектарах розкинулися володіння цього поки що найповнішого у нашій республіці, та й не тільки у нас, Музею Хліба. Потрібно майже півдня, щоб обійти всі експозиції, торкнутися серцем кожного розділу, ознайомитися з благородним ремеслом хлібороба - від найдавніших часів до сьогодення. Бо швидко пробитися тут не можна: 200 експонатів, які розміщено в павільйоні, хаті пекаря, трьох вітряках, хаті-коморі, гамазеї-коморі, землевласників Скоропадських XVIII ст., один одного цікавіший.

Лише найрізноманітніших знарядь праці 2936 і біля кожного кортить зупинитися - хоч краєчком ока заглянути у глибину віків, осмислити і збагнути, як давався хліб трудареві, як ставав святинею в нашому домі.

    Вперше у музейній практиці зібрали унікальну колекцію зерна періоду неоліту, трипільської, зарубинецької, черняхівської, київської культур, XI ст. І кінчаючи колекцією миронівських сортів пшениці академіка Василя Миколайовича Ремесла. Гордість музею - колекція, народних обрядів, пов'язаних з хлібом, бо як вчили діди-прадіди: «На жито, на пшеницю, на всяку пашницю щедрою будь, земле...»

    Тут же побутові речі, вироби з хліба, прикраси якого здобули славу далеко за межами України. Музей Хліба - Історія найбільшого набутку людства - відкриття, добування, освячення і звеличення сонце великого хліба. Це людська доброта, безсмертя і впевненість у завтрашньому дні.

Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (20.01.2008)
Переглядів: 1575 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: