Вітаю Вас Гість | RSS

П`ятниця, 29.03.2024, 14:00

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

Виставка «Романтика війни і зброї»: очікуйте…

Виставка «Романтика війни і зброї»: очікуйте…

На чисельні прохання цінителів і журналістів, проводиться виставка «Романтика війни та зброї»! Минулого року часопис «Музеї України» з центром «Булат НВР», провів виставку «Романтика булатної зброї», що мала неабиякий успіх у киян. Однак, всі зацікавлені не встигли відвідати виставку…

Тож нині, ми вирішили розширити склад учасників і розгорнути експозицію на кілька місяців. Так і народилася унікальна концепція.

Основа виставки – колекція холодної зброї з булатної сталі, надана Музеєм булатної зброї Володимира Остаповича (центр «Булат НВР»). Тут і легендарний Меч революції, Меч другого президента, акінаки, кинджали, кортики, мисливські ножі…

Музей слідопитів Володимира Даниленка з Нових Петрівців, що діє як відділ «Музеїв України», презентує оригінальні речі, знайдені на місцях боїв. Це і залишки зброї, спорядження, боєприпасів, особистих речей загиблих солдат…

Керівник Художньої галереї Петро Рибін виставляє колекцію картин з циклу «Кавказ. Храми як фортеці».

Ми спробували показати тисячолітній ритм війни – від скіфів до наших днів. Як не дивно, мало що змінилося… Пульс смерті. Страх. Героїзм. Зрада. Вірність. Висоти духу і повне падіння. Братерство… У всьому тому є якась незбагненна романтика. Спогади тих, хто воював і пронизлива цікавість тих, кому пощастило… Вийшла спроба поєднати не поєднане… Картини. Клинки. І іржаві бойові залишки…

-Ми приготували сенсаційний сюрприз! – повідомив директор Музею булатної зброї В.Остапович, - Відновлену шаблю гетьмана Мазепи, на яку вже кілька років полюють журналісти і козаки. Зрозуміло, буде Меч революції та інші наші знакові вироби, що перемагають на всіх виставках. Є чимало нових ножів…

-Музей слідопитів презентує частину виставки «Іржаве обличчя війни», - говорить В.Даниленко, - Наприклад, бронещит кулемета «Максим», пробитий кулею снайпера. Чистини спорядження, зброї, боєприпасів… Все таке, яким ми його знайшли…

-Я кілька років служив у Грузії, - сказав П.Рибін, - Малював древні фортеці, храми, укріплення… На жаль, після відомих потрясінь, багато що втрачено. Залишилися лише картини, які представлю.

-Часопис «Музеї України» має певний досвід у створенні екзотичних музеїв, організації маленьких ексклюзивних виставок, - поділилася шеф-редактор журналу Наталка Іванченко, - Цікавість у дослідників, істориків, журналістів – велетенська! Крім того, що у нас можна побачити неймовірні експонати, їх ще й можна взяти до рук, сфотографуватися… Ми рідко працюємо з великими музеями, відомими колекціонерами. Знаходимо щось незвичне, незнане. А саме це найбільш і приваблює.

Скоріш за все, виставку розгорнуть у казематах Музею гетьманства на київському Подолі.

Нині тяжко вирішується питання із спонсорами… Постійно тривають перемовини, а результат мізерний. Тому, запрошуємо небайдужих людей, структури, які готові підставити партнерське плече!

Організатори постараються зробити безкоштовний вхід…

На цей момент можна гарантувати одне – виставка все-одно відбудеться!

Чекайте повідомлень!

Віктор Тригуб, редактор журналу «Музеї України»
Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (08.09.2009)
Переглядів: 1053 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: