Вітаю Вас Гість | RSS

Понеділок, 28.05.2018, 00:16

Каталог статей


Головна » Статті » Мои статьи

У День музеїв вирішили припинити випуск журналу «Музеї України»!

У День музеїв вирішили припинити випуск журналу «Музеї України»!

На жаль, чергове україномовне культурологічне видання, змушене зійти з передплатного ринку. Різке подорожчання паперу, поліграфічних послуг, підняття процентних ставок розповсюджувачами, змусило редакцію відмовитися від випуску паперової версії часопису. Але, популярна електронна версія залишається!

-Випуск кожного номеру перетворюється для нас у економічну проблему, - говорить шеф-редактор Наталка Іванченко, - Ми отримуємо великий для нас борг, який героїчними зусиллями намагаємося покрити до наступного випуску. Потім все повторюється. Зрозуміло, ніяких зарплат, гонорарів, коштів на відрядження не маємо. Доводиться якось викручуватися і з постійними судами, у яких беремо участь, захищаючи культурну спадщину…

Слід зазначити, що часопис «Музеї України» ніколи не був гламурно-розважальним. Журнал, який робить двоє людей, рішуче захищає права музеїв, активно розшукує культурні цінності, нещадно критикує владу, вносить свої пропозиції з реформування галузі…

Зрозуміло, регулярні скандали, бандитські стрілки, гучні міжнародні пригоди за участі провідних розвідок світу, відлякують спонсорів і рекламодавців. У кількох структур, які вирішили підтримати часопис, моментально почалися дивні проблеми. Люди бізнесу просто бояться брати участь у таких гострих проектах. Раніше, журнал реально підтримували народні депутати України. У цьому скликанні патріотів не знайшлося. Зрозуміло, душею всі з нами, але, бюджет мораллю не заповниш…

Нічим не можуть допомогти і музейні установи. Всі знають їх рівень фінансування…

«Музеї України» боронили і підтримували музей «Битва за Київ у 1943 році», Вишгородський заповідник, музей у селі Веприк, музеї Київщини, Канівський історичний, Садибу Попова, Музей гетьманства, музей Київської обсерваторії. Нині продовжується боротьба за музей етнографії у Буштині…

Великого резонансу набула і програма «Музейний сайт». Журналісти допомогли створити сайти Музею гетьманства, Лук‘янівському заповіднику, Вишгородському заповіднику, музею «Битва за Київ у 1943 році», музею К.Стеценка, Ялтинському музею «Поляна казок», музею Білої Церкви, Дубненському заповіднику, Яготину, музеям І.Труша, Г.Сєдова, Березова Рудка, Переяслава, Г.Кочура, І.Козловського…

Провели десятки прес-конференцій, журналістських музейних експедицій, різноманітних акцій…

Наша випадкова, але вирішальна, участь у класичних міжнародних розвідувальних операціях «Козацькі регалії» (боротьба за переправку в Україну експонатів музею Кубанського козацтва в США), полювання на реконструкцію шаблі Мазепи в Канаді і знайденя зброї в спецхранах ФСБ в Ермітажі, пошуки булави Івана Сірка, інтриги за архіви генерала Бабича, стала легендами.

У потужну сенсацію перетворилося знайдення слідів невідомих портретів ймовірно Мазепи, Тарновського, Гоголя, Лермонтова у Німеччині.

Участь часопису у захисті національних святинь у Лаврі і Переяславі, перетворилася на судову тяганину з УПЦ МП. Отримавши підозріле судове рішення, змушені звертатися до апеляційного суду.

Чесно кажучи, розпочинаючи музейну тему, ми навіть не здогадувалися, у епіцентр яких бурхливих і небезпечних подій потрапимо.

Між тим, вирішили закінчити передплатний рік, випуском двох здвоєних номерів. Від участі у передплатній кампанії на 2009 рік, редакція відмовляється. Часопис буде виходити у вільному режимі.

Продовжує роботу наш сайт, який відвідує понад 300 читачів на добу. Новини поповнюються щоденно.

Виявилося, що Інтернет більш дієвий і дешевий канал розповсюдження інформації, ніж традиційний друкарський…

Поспішаємо заспокоїти музейників і працівників культури – ми залишаємося в інформаційному просторі! Продовжуємо захищати, популяризувати, проводити розслідування. Лише будемо робити це у віртуальній реальності!

Вдячні нашим інформаційним партнерам з СТБ, Тонісу, студії 1+1, ТРК «Київ», КДТРК, Радіо «Культура», Радіо «Ера», газетам «Блик», «Голос України», «День», «Газеті по-українські», багатьом іншим ЗМІ!

Вітаємо всіх з Днем музеїв! Сподіваємося, все буде добре! І нас зрозуміють правильно…

І Україна переможе!

Віктор Тригуб, головний редактор журналу «Музеї України»

http://www.museum-ukraine.org.ua/  - читайте нас тут!

 

Категорія: Мои статьи | Додав: pereyslav (31.05.2008)
Переглядів: 829 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: